Czarna Góra (Černá hora) to jeden z najlepszych resortów narciarskich w Czechach. Powstał on z połączenia trzech mniejszych kurortów i odtąd przyciąga bardzo wielu miłośników śnieżnego szaleństwa.

W Czarnej Górze czekają trasy zjazdowe dopasowane do każdego, nieważne czy dopiero rozpoczyna swoją przygodę na stoku czy też opanował już tę sztukę do perfekcji. To resort, który nadaje się zarówno dla najmłodszych jak i dla wyjadaczy. Dla dzieci przygotowano tutaj specjalny Kidpark, a eksperci mają do swojej dyspozycji chociażby najdłuższą, bo aż trzykilometrową trasę.

Na narty do Czarnej Góry!

W Czarnej Górze można skorzystać z aż 26 wyciągów, z czego jeden jest gondolą, trzy to wyciągi krzesełkowe a całą reszta to wyciągi orczykowe lub też talerzykowe. Narciarze mają do dyspozycji trasy niebieskie, czerwone oraz trasy biegowe. Pierwsze w sumie rozciągają się na 9 kilometrów, drugie na trochę więcej, bo 9 i pół kilometra, ostatnie zaś to aż 70 kilometrów świetnej zabawy. Ponad 15 kilometrów tras natomiast ma możliwość sztucznego dośnieżania, a na 5 trasach dodatkowo można jeździć po zmroku.

Prócz jazdy na nartach na stokach czekają takie atrakcje jak slalom z pomiarem czasu (nieodpłatny), naturalny tor saneczkowy czy snowpark. Tor saneczkowy ma aż 3,5 kilometra i można nim zjechać ze szczytu Czarnej Góry do miasteczka Jańskie Łaźnie (Janské Lázně), które dodatkowo jest popularnym uzdrowiskiem. Dla snowboardzistów przygotowano zaś snowpark znajdujący się w ośrodku Cerny Dul (Černý Důl).

Czarna Góra oferuje także sporo miejsc, w których można dobrze zjeść i odpoczywać regenerując siły na kolejne śnieżne szaleństwa. Na smakoszy czekają dobre restauracje, a na pragnących relaksu centrum Spa&Wellness w Janske Lazne. Na aktywnych zaś basen oraz hala tenisowa. Znajdzie się coś także dla tych, którzy cenią w sporcie duże emocje – paragliding.

Czarna Góra to resor wyjątkowy, pełen atrakcji i miejsc, do których warto zajrzeć. Miłośnicy nart, snowboardu czy aktywnego spędzania czasu na pewno odnajdą tu coś dla siebie. Wieczorami zaś, jeśli nie ma się ochoty na zjazdy w blasku księżyca, można spacerować kosztując tutejszych specjałów czy też po prostu odpoczywając i chłonąc atmosferę radości panującą w tym miejscu.