To najpopularniejszy ośrodek turystyczny leżący w zachodnich Karkonoszach na zboczu Czarciej Góry na wysokości 686 m n.p.m. Z racji swojego położenia w niewielkiej odległości od Polski Harrachov cieszy się dużą popularnością wśród polskich turystów. Mamy tu do dyspozycji świetnie przygotowane trasy narciarskie, biegowe, ale trzeba pamiętać, że ośrodek ten w świecie znany jest ze swoich skoczni, jest ich tutaj aż pięć.

Tutejsze trasy narciarskie są odpowiednie zarówno dla początkujących narciarzy jak i zaawansowanych użytkowników. Trasy są nie tylko doskonale przygotowane, ale tez wyposażone w system sztucznego dośnieżania, co powoduje, że sezon narciarski trwa tutaj aż pięć miesięcy. Trasy są o różnym stopniu trudności, jedna niebieska, dwie czerwone, dwie czarne. Na stoki dowiezie na dziewięć wyciągów, w tym kilka krzesełkowych. Znakomite warunki znajdą tutaj nie tylko narciarze, również wielbiciele snowboardu spędzą tutaj atrakcyjnie czas. W Harrachowie do dyspozycji turystów są szkółki narciarskie a także dobrze wyposażone wypożyczalnie sprzętu.

Po szaleństwach na śniegu można odpocząć w jednej z wielu tutejszych restauracji czy barów. Jeśli chcemy zrobić sobie dłuższą przerwę od nart to wolny czas możemy przeznaczyć na zwiedzanie samego Harrachova, który niegdyś był znany z wyrobów szklanych, dziś wiele z tych wyrobów można zobaczyć w tutejszym muzeum. Wart odwiedzenia jest również kościół, w którym znajduje się szklany ołtarz oraz kaplica św. Elżbiety, w której wisi szklany dzwon.