Rokytnice nad Jizerou leżą w zachodniej części Karkonoszy, narciarze mają tu do dyspozycji stoki na zboczach Łysej Góry i Kotła. Rokytnice są ośrodkiem turystycznym popularnym zarówno latem jak i zimą. Doskonała infrastruktura hotelowo – gastronomiczna, znakomicie przygotowane i dośnieżane trasy narciarskie przyciągają każdego roku tysiące turystów. Amatorzy białego szaleństwa mają tutaj do dyspozycji kilka tras niebieskich – 8,7 km, czerwonych – 4,6 km, czarnych 1,1 km.

Do dyspozycji jest trzydzieści wyciągów i dwie kolejki siodełkowe linowe. Kolejka Łysa Góra liczy sobie 2198 m jest drugą pod względem długości kolejką w Czechach. Trasy są tutaj zróżnicowane pod względem trudności. Turyści o większych umiejętnością lepiej będą się czuć w kompleksie narciarskim Horní Domky. Mają tutaj do dyspozycji czternaście kilometrów znakomicie przygotowanych, w razie potrzeby dośnieżonych tras. Tędy biegnie jedna z piękniejszych tras, przebiega ona przez Karkonoski Park Narodowy.

Zwolennicy snowboardu mają do dyspozycji snowpark, w którym nie brakuje skoczni, rozmaitych przeszkód, ma on również własny wyciąg. Oprócz tego są tutaj również szkółki narciarskie, wypożyczalnie sprzętu, serwisy narciarskie. W popołudniami czy wieczorami miło można spędzać czas w licznych tutaj barach i restauracjach.

Natomiast jeśli jesteśmy na etapie uczenia się lub chcemy podciągnąć swoje umiejętności narciarskie to zdecydowanie lepszym wyborem będzie kompleks narciarski Studenec. Narciarze mają tutaj do dyspozycji cztery trasy narciarskie, dwa wyciągi i co ważne jest tu też specjalny wyciąg dla dzieci. Również tutaj nie brakuje szkółek narciarskich, serwisów narciaskich czy wypożyczalni sprzętu. Jeśli spędzamy urlop z dziećmi to możemy je zostawić pod opieką instruktora w szkółce a samemu szlifować swoje umiejętności.