Góry Orlickie to piękne pasmo szczytów znajdujących się na południe od Gór Stołowych, za przełęczą Polskie Wrota o wysokości 660 metrów n.p.m. oraz obniżeniem Kudowy. Należą one do Sudetów Środkowych i ciągną się na około 35 kilometrów. Większa część tych gór znajduje się w Czechach wraz z najwyższym szczytem – Velka Destina o wysokości 1115 metrów n.p.m.

W Górach Orlickich znajduje się wiele ośrodków narciarskich, dzięki którym wypad zimowy w ten zakątek świata może okazać się naprawdę trafionym wyborem. Jednym z nich jest Skiareal Czenkowice – Skiresort Bukova hora. Jego wysokość to 750-950 metrów n.p.m, a znajduje się on w spokojnej i pięknej okolicy Bukowskiej. Ośrodek osiada wiele tras narciarskich zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych.

Warto odwiedzić także niezwykłe miejsce ulokowane na południowo-wschodniej części wierzchu Zaklety, czyli wspaniały ośrodek Rziczky. To tutaj bowiem na spragnionych szaleństwa na śniegu czekają najlepsze warunki w całych Górach Orlickich. Rziczky znajduje się na wysokości 752-992 metrów n.p.m.

W samym sercu tego pasma górskiego zaś można odnaleźć Skicentrum Desztne, niezwykle rozległe z trasami o różnym stopniu trudności. Warto także wybrać się na narty do ośrodka Sportareał Czeskie Petrowice. Czekają tutaj idealne warunki do zjazdów zarówno dla rodzin z dziećmi, hobbystów czy snowboardzistów. Trasy znajdują się na wysokości 650 – 740 metrów n.p.m.

W północno-wschodniej części Gór Orlickich także czeka wspaniały areał narciarski – NELLA Bartoszowice, w którym znajdują się dwie trasy narciarskie, trasę dla dzieci oraz sztuczne oświetlenie. To cudowne miejsce na rodzinny aktywny wypoczynek.

Na miłośników zjazdów czekają również takie ośrodki jak Na Długich Honach, Ski arenał Kamenec czy Ski arenał Mladkov – Petrovicky. Jak widać w Górach Orlickich (http://www.goryorlickie.cz) atrakcji jest naprawdę dużo.