To jeden z największych i najważniejszych ośrodków narciarskich w Czechach. Szpindlerowy Młyn leży na wysokości 715-1310 m n.p.m. na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Jest to typowy ośrodek narciarski z doskonałym zapleczem i infrastrukturą hotelowo – gastronomiczną.

Wielbiciele sportów zimowych mają w Szpindlerowym Młynie do dyspozycji 25 km doskonale przygotowanych tras zjazdowych, 3 snowparki, 11 kolejek, 2 wyciągi, dwa parki dla dzieci oraz 85 km tras biegowych. Oprócz atrakcji na stokach można tutaj też dobrze się bawić w aquaparku lub w basenach hotelowych, na kortach tenisowych. Dla dzieci przewidziano tuby śnieżne, tor saneczkowy lub bobslejowy.

Szpindlerowy Młyn to klika kompleksów narciarskich przeznaczonych dla turystów o różnym stopniu zaawansowania. Trudne trasy zjazdowe są w ośrodku Svatý Petr, są one doskonale przygotowane, ale wymagają większych umiejętności narciarskich. Tutejsze trasy mają wszystkie stopnie trudności, prowadzą na nie kolejki linowe. Właśnie w tym kompleksie znajduje się czarna trasa FIS World Cup. Oprócz tras zjazdowych jest tu też snowpark, U-rampa. Prostsze trasy, a także warunki na urlop z dziećmi są w kompleksie Hromovka lub Horní Mísečky. W ośrodku Hromovka znajduje się najdłuższa oświetlona trasa, dzięki czemu można szusować tut również po zmroku. Natomiast w Horní Mísečky mamy do dyspozycji oprócz świetnie przygotowanych tras zjazdowych, wyciągi, snowpark oraz trasy biegowe.